Włosy obcinać - sennik

2
5 Rate

Powiązane słowa:

obcinać włosy / obcinanie / sen o obcinaniu włosów / wyrywanie włosów / wypadanie włosów / obcinanie na krótko

Według sennika włosy mają bardzo bogatą symbolikę. Jest to jeden z najczęściej pojawiających się symboli sennych. Włosy to w końcu nieodłączny element ludzkiego ciała, mają dla każdego człowieka ogromne znaczenie. Interpretacja snu o włosach może być bardzo różna. Zależy od całego kontekstu snu.

Włosy obcinać we śnie to bardzo często zapowiedź niezwykle ważnych zmian duchowych w naszym życiu. Będą to zmiany, które wpłynął na wiele sfer życia. Sen o obcinaniu włosów niejednokrotnie zapowiada też nowy etap nadchodzący w życiu śniącego. 

Według sennika egipskiego strzyżenie włosów jest zapowiedzią nagłej śmierci w naszej najbliższej rodzinie.

Włosy obcinać we śnie to również symbol utraty witalności i sił fizycznych. Jest to też często nawiązanie do utraty wiary w swoje własne możliwości.

Obcinanie, wyrywanie lub wypadanie włosów widziane we śnie jest nawiązaniem do tego, że w realnym życiu bardzo martwimy się jakąś stratą osobistą lub niepowodzeniem. Może to dotyczyć zarówno sfer duchowych jak i materialnych.

Obciąć włosy na krótko sugeruje, że w najbliższym czasie odsuniesz od siebie wszystkie potrzeby zmysłowe. Sen ten sugeruje czasem konieczność wyrzeczenia się niektórych marzeń albo pragnień.
Twój komentarz

Dodaj swój komentarz:

Token

Wasze wpisy


Klaudia | 5 star star star star star
Czy kolor włosów może mieć też znaczenie we śnie?
JAGODA | 5 star star star star star
śniło mi sie właśnie ze ścięłam włosy - nie wiedziałam ze ten sen ma tyle negatywnych znaczen... ;(

Przeczytaj również: